ການຜະສົມຜະສານພະຍັນຊະນະ essen ຂອງເຢຍລະມັນ

ການຜະສົມຜະສານພະຍັນຊະນະ essen ຂອງເຢຍລະມັນ
ມື້ໂພສ: 05.01.2024/XNUMX/XNUMX

ພວກເຮົາຈະໃຫ້ທ່ານຂໍ້ມູນກ່ຽວກັບການສົມທົບຂອງ essen verb ໃນຫົວຂໍ້ຂອງພວກເຮົາເອີ້ນວ່າ conjugation ຂອງພາສາເຢຍລະມັນ essen verb. ຂ້າງລຸ່ມນີ້ແມ່ນ conjugations ຂອງ verb essen ອີງຕາມບຸກຄົນ (ບຸກຄົນ) ແລະ tenses.

ຖ້າ​ຫາກ​ທ່ານ​ມີ​ຄໍາ​ຖາມ​ໃດໆ​ກ່ຽວ​ກັບ​ການ​ເຊື່ອມ​ຄໍາ​ກິ​ລິ​ຍາ Essen​, ທ່ານ​ສາ​ມາດ​ຂຽນ​ໃຫ້​ເຂົາ​ເຈົ້າ​ໃນ​ພາກ​ສ່ວນ​ຄໍາ​ຄິດ​ເຫັນ​ຫຼື​ຢູ່​ໃນ​ເວ​ທີ​ຂອງ​ພວກ​ເຮົາ​.

Essen ຊ້າງ Indikativ Präsens ຍິງ
ich esse
ເຈົ້າຢູ່
er/sie/es isst
wir Essen
ihr estst
sie/sie essen

Indikativ Präteritum conjugations ຂອງ Essen verb
ich ກົ້ນ
du assest
er/sie/es aß
ຍິນຍອມຂອງເຈົ້າ
ihr asst
sie/sie assen

Essen verb Indikative Perfekt conjugation
ich habe gegessen
du hast gegessen
er/sie/es hat gegessen
Wir haben Gegessen
ihr habt gegessen
sie/Sie haben gegessen

Essen ຕົວຈິງ Indikativ Futur I Conjugation
ich werde essen
du wirst essen
er/sie/es wird essen
wir werden essen
ihr werdet essen
sie/Sie werden essen

Konjunktiv I Präsens conjugations ຂອງຄໍາກິລິຍາ Essen
ich esse
Du Essest
er/sie/es esse
wir Essen
ihr esset
sie/sie essen

Essen verb Konjunktiv I Perfekt conjugation
ich habe gegessen
du habest gegessen
er/sie/es habe gegessen
Wir haben Gegessen
ihr habet gegessen
sie/Sie haben gegessen

ໃນຫົວຂໍ້ນີ້ເອີ້ນວ່າການປະສົມຄໍາກິລິຍາ Essen, ພວກເຮົາໄດ້ລວມເອົາຄໍາທີ່ໃຊ້ຫຼາຍທີ່ສຸດຂອງຄໍາກິລິຍາ essen. ພວກເຮົາຂໍອວຍພອນໃຫ້ທ່ານປະສົບຜົນສຳເລັດໃນບົດຮຽນເຍຍລະມັນຂອງທ່ານ.